Palaiko santykius su buvusia

​Bendrauju su vaikinu, jam - 29 metai, man - 24-eri. Jis buvo vedęs, išsiskyrė prieš metus su puse, nes mergina jį išdavė. Pasidalinę viską, jie ir toliau palaiko ryšius: jis jai yra padėjęs, kai reikėjo, ji jam nuolat rašo, kaip pasiilgo jų santykių, kviečia kavos ir t.t. Faktas - mergina nori jį susigrąžinti! Ji žino, kad mes gyvename kartu. Esame jau pusę metų kartu, tačiau jai tai nerūpi (taip ji ir parašė). Jisai jai atrašo, kad jam gerai, kaip dabar yra ir t.t Bet kelintą kartą abudu ilgais tekstais susirašinėja.
 Tarp mūsų kyla barniai, nes, mano manymu, teisinga yra, kas buvo praeityje, ten turi ir likti, kad galėtume gyventi ir žiūrėti į priekį. Man kyla klausimas, kaip man elgtis? Ar žmogus, kuris tikrai gerbia savo antrąją pusę ir nori, jog viskas tarp mūsų būtų gerai, neturėtų paimti ir užbaigti senus reikalus? Aš jam sakau, kodėl tu jos "neužblokuoji"? Jo atsakymas - "Parašys per kitur". Bet tai tik atsikalbinėjimas, manau. Dar galvoju, nors jis sako, kad nejaučia buvusiai nieko, bet, turbūt, žmogus, kuris nieko nejaučia merginai, jai ir nebeatrašytų? Taip? Padėkite man su šiuo klausimu, nes esu labai pasimetusi. Noriu darnių santykių, gražios ateities, bet šito dalyko aš tiesiog nesuprantu. 
​Klausimą pateikė Viktorija
​(vardas pakeistas)
​Jūsų draugas aiškiai išdėstė - jam gerai taip, kaip dabar yra: su viena mergina gyvena, kitai - rašo. Abu santykiai jam teikia malonumo. O kai mato, kaip dvi moterys dėl jo konkuruoja, dar ir užgautą savimeilę paglosto. Įsipareigoti vienintelei ir keisti jis čia nieko, bent jau kol kas, nenori, o gal nesijaučia pasiruošęs. Tačiau tokie santykiai, kaip taisyklė, tampa komplikuoti. Juk iš esmės, palaikyti santykius su dviem, reiškia pilnai nebūti nė su viena. Jūs pykstat, pavyduliaujat, atsiranda nepasitikėjimas, iš jo pusės - paslaptys. Jūsų konkurentė, tikrai irgi tikiu, nesidžiaugia savo padėtimi.
Klausiate, ar neturėtų jūsų draugas užbaigti ankstesnių santykių? Jam rinktis. Tačiau jums jo santykiai su kita mergina aiškiai nepatinka. Todėl natūraliai kyla klausimas, kodėl tai toleruojate? Kodėl esate santykyje, kuriame jaučiate, jog iš draugo jums trūksta pagarbos? Tikrai tikite, kad darna ir graži ateitis prasideda šitaip?
 Klausiate, kaip jums elgtis? Pirmiausia, tai pamėginkite ne bartis, o ramiai išsakyti draugui, kaip jaučiatės, kas jus skaudina ir kokio sprendimo iš jo tikitės. Išklausykite ir išgirskite jo argumentus. Pasitikrinkite, jei žinotumėte, kad situacija nesikeis dar metus, tris, penkis, apskritai nesikeis, ar galėsite su tuo susitaikyti, toleruoti jo bendravimą su buvusia? Jei taip, nusiraminkite jau dabar. Jei ne, turėsite apsispręsti, kankintis toliau ar skirtis.
  
 +37068486984
rasykpsichologui@gmail.com  
  Gedimino g. 47 – 205 kab., Kaunas 
Lankytojų skaitliukas