EGZISTENCINĖ TERAPIJA

Egzistencinė terapija: ką turėtumėt žinoti ?


​Žmonės yra skirtingi ir jiems reikia skirtingų dalykų. Renkantis psichologą ar psichoterapeutą, ne retas pasidomi, kokiai terapinei krypčiai specialistas atstovauja ir kokiais profesiniais darbo principais vadovaujasi. Toks pasidomėjimas yra naudingas. Ir informacijos dabar daug. 

​Apie egzistencinę terapiją straipsnių ir net knygų taip pat yra. Juose minimi tokie egzistencinės terapijos atstovai kaip L.Binswanger, V.Frankl, M.Boss, R.May, J.Bugental ar I.Yalom, kalbama apie būties jausmą, laisvę, atsakomybę, ribas, laikinumą ar net mirtį. Dažnai teigiama, kad egzistencinė terapija yra filosofinė terapijos kryptis - ir tai tiesa. Kita vertus, renkantis psichoterapeutą, mano manymu, klientui svarbiausia atsakyti sau į vieną klausimą – „Kokios pagalbos aš tikiuosi?“

​Egzistencinis terapeutas jūsų negydys ir nedalins patarimų, kaip turėtumėt mąstyti, valdyti jausmus ar įveikti stresą. Veikiau jis domėsis, kaip jūs gyvenate, kad šiandien atsidūrėte jo kabinete. Jis norės sužinoti, ne tik, kokių turite nusiskundimų, bet ir koks žmogus esate, kaip matote aplinkinius, pasaulį. Jis kvies jus aktyviai tyrinėti savo jausmus, išgyvenimus, kasdienybę. Jis nesistengs užimti ekspertinės pozicijos ir greičiausiai nenustebins specifinėmis psichologinio poveikio technikomis, tačiau nuoširdžiai ir atvirai kalbėsis su jumis, dalinsis savo pastebėjimais, kels (ne visada patogius) klausimus, reaguos į tai, ką sakote. Jis gerbs jūsų pasaulėžiūrą, ir būdamas Kitu (kitokiu) šalia jūsų, padės pajausti ir išgyventi savo unikalumą, rasti jums geriausius sprendimus. 

​Egzistencinė terapija jums tinka, jei:   
  • ​norite suprasti, kaip jūs gyvenate, iš kur kyla sunkumai;   
  • ​jaučiate atsidūręs kryžkelėje, išgyvenate krizę, tuštumą ar beprasmybę;  
  • ​norite tapti savo gyvenimo šeimininku vietoj plaukimo pasroviui; 
  • ​norite tapti laisvesniu, geriau suvokti savo galimybes ir ribas;  
  • ​norite susigaudyti savo vertybėse;
  • ieškote pagalbos.   


​  

 +37068486984
rasykpsichologui@gmail.com  
Lankytojų skaitliukas