Gydytojai mane siunčia pas psichologą
"Kasdien raugėju, nesvarbu ar pavalgius ar ne, koks paros laikas. Kartais tik kelis kartus iš eilės, o kartais kaip koks priepuolis - galiu kelias minutes be perstojo raugėti. Gal kiek daugiau suintensyvėja prieš atsiskaitymus. Nemanau, kad maitinuosi prastai ar valgau skubėdama.Taip jau daugiau nei metai. Buvau pas kelis gydytojus, su skydliauke viskas gerai, helicobacter pylori bakteriją išsigydžiau. Paskutinis siūlymas buvo apsilankyti pas psichologą, bet taip ir nebenuėjau. Ar tai gali būti dėl patiriamo streso? Nors nesijaučiu, kad labai stresuočiau..."
klausimą pateikė Agnė
(vardas pakeistas)
Dažnas raugėjimas - nemaloni problema. Ieškodama jai sprendimo, kaip supratau, jau aplankėte kelis gydytojus, o atlikti tyrimai leido atmesti skydliaukės ir virškinamojo trakto ligas. Greičiausiai medikai jums paaiškino, jog raugėjimas gali atsirasti dėl valgymo ar gėrimo paskubomis, "oringų" produktų vartojimo ar nervinės įtampos. Visgi, esate linkusi minėtas priežastis neigti, tad nenuostabu, jog ir pas psichologą neapsilankėte.
Bet pagalvokime logiškai: oras, kuris jums išeina raugėjant, kažkaip į jus turi patekti. O kelias paprastas - per burną ar nosį jūs tą orą įkvepiat. Kvėpuojame mes dažniausiai nesąmoningai, tad gali būti sunku žinoti, kaip tiksliai tai konkrečiu momentu vyksta. Visgi, kvėpavimą tikrai veikia mūsų emocijos. Mes automatiškai kvėpuojame kitaip, patirdami džiaugsmą, susijaudinę, pykdami, būdami susikaupę ar įsitempę nei ramybės būsenoje. Dažnai pasikartojančios emocijos ar labai intensyvūs išgyvenimai daro įtaką mūsų kvėpavimo įpročių formavimuisi. Mes tarsi išmokstame kvėpuoti tam tikru būdu - šis būdas tampa dominuojančiu. Tad atsakymas į jūsų klausimą akivaizdus - taip, patiriamas stresas gali būti dažno raugėjimo priežastimi.
O apsilankymas pas psichologą jums rekomenduotinas, jei į raugėjimą pažiūrėsite ne kaip į simptomą, kurį reikia pašalinti, bet kaip į reiškinį, kuris kažką reiškia. Kaip netikėtai ir keistai tai beskambėtų, bet raugėjimo problema jums gali tapti atspirties tašku į savęs pažinimą ir asmenybinį augimą. Kartu su psichologu tyrinėdama, kokiomis aplinkybėmis prieš daugiau nei metus dažnas raugėjimas prasidėjo, kodėl jis suintensyvėja prieš atsiskaitymus, kokios tuo metu kyla emocijos, kaip tvarkotės su stresu, nerimu, pykčiu ar leidžiate savyje pastebėti, pripažinti visus jausmus, ir ieškodama atsakymų į daugelį kitų klausimų, gali būti, jog atrasite nemažai įdomių dalykų apie save.