Alkoholis ir prasta emocinė būsena

Sveiki. Kapanojuosi iš alkoholio vartojimo ir jaučiu baimę, nerimą, vienišumą. Depresyvios mintys. Gal patarsit, kaip įgauti pozityvo ir keisti mintis?
Brigita (vardas pakeistas)

Alkoholio vartojimas veikia nervų sistemą, sutrikdo dopamino ir seratonino gamybą smegenyse, todėl abstinencijos būsenoje ar stengiantis įveikti priklausomybę alkoholiui, emocinės sferos sutrikimai tikrai labai tikėtini. Jūs galite jausti nerimą, padidėjusį irzlumą, pažemintą nuotaiką bei energijos trūkumą – bent dalį šių simptomų ir pati paminėjote. Tokios būsenos gali varginti parą ar net kelias savaites, gali kartotis, todėl padidėja rizika, jog ir vėl grįšite prie alkoholio.
 
​Pirmiausia, jei alkoholį vartojote neseniai, gerkite daug mineralinio vandens, išsimiegokite. Įveikiant daugiadienių pasekmes, gali tekti kreiptis dėl išblaivinimo paslaugų, gali būti lašinamos lašelinės elektrolitų pusiausvyrai bei kepenų funkcijoms atkurti.

​Vėliau, siekdama pagalbos sau, ieškokite jus suprantančių ir palaikančių žmonių. Tai gali būti draugai, artimieji, AA grupės nariai, religinė bendruomenė ar psichikos sveikatos specialistai. Nelikite su problemomis viena, ypač, jei jaučiatės vieniša.

​Keisti nuotaiką bei įveikti nerimą gali padėti fizinė veikla: kasdien eikite pasivaikščioti ar padarykite mankštą. Tyrimai rodo, jog net neintensyvus fizinis judėjimas turi reikšmingos įtakos emocinei savijautai. Užsitikrinkite kokybišką miegą. Kasdien susiplanuokite nors kelis darbelius ir juos atlikite.

​Į neigiamas mintis žvelkite kaip į blogą orą – net kai už lango pliaupia lietus, ūžia vėjai ar šalta, galima užsiimti smagia veikla namuose. Neigiamos mintys gali ateiti, tačiau neleiskite, jog jos taptų kliūtimi nuveikti kažką prasmingo. Blogi dalykai neturi tiek galios mus veikti, jeigu mes jų nesureikšminame, neužstringame ties jais. Blogos mintys, kaip ir blogas oras, kažkada praeina. Tačiau, jei norite pasigilinti į šias mintis, patyrinėti, kaip jas keisti, kviečiu į psichoterapiją. 
 +37068486984
rasykpsichologui@gmail.com  
  Gedimino g. 47 – 205 kab., Kaunas 
Lankytojų skaitliukas